Oficjalny Blog Biblioteki Zespołu Szkół Gastronomicznych w Poznaniu
Blog > Komentarze do wpisu

Czytamy dzieciom

Dzisiaj, 8.czerwca byliśmy w zaprzyjaźnionym Przedszkolu Poznańskie Koziołki z zajęciami z cyklu Poczytajmy. Poznańskie KoziołkiByło to ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie, które zbiegło się z kończącym się dzisiaj Tygodniem Głośnego Czytania Dzieciom. Projekt Poczytajmy nasza szkoła prowadzi już drugi rok, a biblioteka przejęła patronat medialny nad tą akcją. W zajęciach udział biorą uczniowie klasy 2cż, nad stroną organizacyjną (umówienie spotkania, wybór książki, pomysł, przygotowanie uczniów) czuwają Hanna Zdancewicz i Joanna Królak.

Słuchanie głośnej lektury znacznie się różni od cichego czytania. Kiedy sam czytasz, możesz zatrzymać się lub pominąć niektóre zdania, o tempie decydujesz ty. Kiedy czyta ktoś inny, trudno jest ci dostroić uwagę do tempa jego lektury, to zbyt pośpiesznej, to za powolnej. (Italo Calvino, Jeśli zimową nocą podróżny)Miejsce na miotle

Sześciolatki z grupy Piratów nie miały żadnych trudności z wysłuchaniem i zrozumieniem książki Miejsce na miotle przygotowanej na dzisiejszy literacki poranek. Słuchały z przejęciem, a potem perfekcyjnie odpowiadały na zadawane pytania. Nasi uczniowie (Dagmara, Magda, Karolina i Przemek) czytali w dobrym tempie, z odpowiednią modulacją, wczuwając się w tekst, a potem krótko rozmawiali z dziećmi o treści książki, o ulubionych lekturach maluchów i domowych zwierzakach. Ilustracją do książki było wspólne wykonanie papierowej miotły, na którą wsiadły wszystkie dzieciaki i pofrunęły na spacer do ogrodu.
WP_20160608_001WP_20160608_004WP_20160608_006WP_20160608_012
Więcej zdjęć w Galerii.
czwartek, 09 czerwca 2016, bibliozsgpoznan
bibliozsg

Polecane wpisy